מבוסס מיקום
מבוסס מיקום
לייעוץ והכוונה בחינם
050-9997871
חפש

GlenRothes

המאמר מיועד לאנשים, חייזרים או חיות שיודעים מה טוב בשבילם.

טוב אז הנה זה קורה...לא כולנו שותים וויסקי ,אני כן והרבה.
טעמנו כבר את רוב המוצרים הפופלריים (וויסקי) פידיך,מורנג'י מקאלן לאפריוג וכו...
אנחנו יודעים שוויסקי סינגל מאלט עשוי משעורה, אנחנו יודעים שסינגל מאלט מיוצר ממזקקה אחת,שהוא לעיתים מעושן עקב עצירת ההנבטה על ידיי אדמת כבול, לעיתים מלוח (ליד הים) וכו..
אני מבקש לדבר איתכם על וויסקי אשר לא נס ליחו, אני מדבר על וויסקי שנקרא glenrothes  אשר בשורת הגיל של הוויסקי מהווה עניין מהותי, לא עוד וויסקי שכוון להיות 12 או 18 שנה, הפעם וויסקי וינטאג' אמשיך ואדבר על הוויסקי לאחר הפסקה קלה על איך ומתי...אז הנה:

Berry brothers and Rudd
האחים ברי ורוד היו אלו שהקימו חנות למכירת תה ויין ,חנות אשר הולכת אחורה מ1690 (אני מדבר איתכם על שלהי תקופת הרנסאנס)
זה הרבה שנים אחורה.מאז ועד היום זו החנות אולי הכי חשובה למוצרי יין וספיריט,הם סיפקו ועדיין מספקים יין לבית המלוכה, יש להם חנות מאוד גדולה גם באינטרנט ואף האתר שלהם זכה בפרסים רבים,יש להם בתי ספר ליין, חנויות במזרח הרחוק וכמובן מרתף יינות מאוד מכובד חנות ספיריט ועוד... החנות היא החנות הכי אריסטוקרטית ליין וספיריט . גלרוט התפתח תחת השם של החנות. GlenRothes נבחר ליהיות וויסקי הבית של החנות, מעמד מאוד גבוה (כפי שבטח הבנתם).

המזקקה נוסדה ב1878(ישנן עוד חמש מזקקות בעיר רוטס) הוא האיזור בו נמצאת המזקקה,האיזור אשר מיושב בריכוז הכי גבוה של מזקקות וויסקי Speyside הרעיון המבריק בוויסקי הנ"ל הוא באמת למצוא את השנה הכי טובה מבחינת איכות הטעם והריח ,מיצוי פעולת היישון בזמן המדויק ורק אז לבקבק את הנוזל. הנוזל הוכנס לחבית (חביות של וויסקי אמריקאי או של שרי ספרדי) בממוצע של 68 אחוז אלכוהול (כמובן שלאחר ההתישנות מרככים את הוויסקי עם מי מעיין) בזמן שהנוזל בחבית, כל שנה (משנת מינימום כמובן) בודק המאסטר בלנדר (המומחה לטעם וריח בעיקר של הוויסקי-אולי התפקיד הכי חשוב בתעשיה) את הוויסקי כאשר הנ"ל החליט על ידי יכולות כמעט פנומנליות של חוש ריח וטעם שהוויסקי הגיע לשיאו רק אז מבקבקים את הוויסקי.זו שיטה יחסית חדשנית בכל מה שקשור לוויסקי וגלן רוטס היו הראשונים לכך.

לא עוד קביעה מראש של כמה שנים התיישן הוויסקי אלא על סמך באמת הגעתו לשיא המיצוי של הנוזל. אני כותב מאמר זה לא על בסיס ספרים ומאמרים בלבד אלא על טעימות על ניסיון,טעמתי מאות סוגי וויסקי, הייתי במזקקות, טעמתי עשרה סוגים שונים של גלן רוטס-באמת וויסקי משגע.

בראץ מסבובב לעת עתה גלנרוטס וינטאג' 1994,כלומר הוכנס לחבית ב1994 הגיע לשיאו ב2010 ובוקבק כלומר הוויסקי בן 16 שנה -לא כבד ,יחסית לוויסקי הוא קל לשתיה לא מעושן מדי ועם זאת מלא טעמים, אני לא ילעה אותכם באיזה טעמים(ןניל פירות וכו..)כל אחד יחליט לעצמו-זהו וויסקי טעים מאוד ומתאים לכל אחת ואחד חייזר או חיה. אגב ישנן עוד שנים שבו בוקבק הוויסקי:75,79 ,85 ועוד..

טוב זהו סיימתי אני הולך לשתות איזה דרינק...